Luxardo Maraschino 32% 0,7l

Kód: NC-4129
529 Kč 437 Kč bez DPH 76 Kč / 100 ml
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
21.5.2024

Italský třešňový likér, který se jako jeden z mála likérů na světě získává destilací. Díky tomu získává pravou chuť z marasca třešní pěstovaných výhradně v regionu Veneto.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve vlastních sadech v regionu Veneto pěstuje italská firma Luxardo třešně Marasca, ze kterých vzniká postupným kvašením a destilací v malých měděných kotlích tento klasický italských likér. Destilát se nechá zrát po dobu až tří let v jasanových sudech a pak se ředí a doslazuje. Po několika letech výroby se rodí likér čiré barvy, jemné, ale ostré chuti a intenzivního aroma. Je vynikajícím digestivem, ale lze ho míchat také s tonikem nebo ho třeba přidat do kávy nebo různých koktejlů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkohol
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.603 kg
Aroma: černé třešně, pražené ořechy
Barva: čirá
Chuť: třešně, horká čokoláda, vanilka, pomerančová marmeláda
Material: sklo
Objem: 0,7 l
Obsah alkoholu %: 32 %
Palírna: Luxardo Distillery
Výrobce / značka: Luxardo
Země původu: Itálie
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JD Avatar autora | 17.7.2022
Likér zákuskový bez konkurence.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Je italská továrna na likéry. Společnost byla založena v Zadaru a po roce 1945 se přestěhovala do Torreglia u Padovy.

Mezi aktuální produkty společnosti patří různé likéry a podobné produkty (Maraschino, Sangue Morlacco, Sambuca, Amaretto, Grappa, Passione Nera, Slivovitz, Luxardo Fernet atd.) a další produkty související s pečením, jako jsou likérové ​​koncentráty, ovocné sirupy a džemy. Produkty Luxardo se prodávají v přibližně 70 zemích světa. Lihovar zaměstnává přibližně 45 lidí a také zhruba 100 prodejců po celé Itálii. Lihovar o rozloze 6 800 metrů čtverečních (73 000 čtverečních stop) je schopen vyrobit 6 000 lahví za hodinu. V roce 2010 vyprodukovala zisk před zdaněním 16 milionů EUR.

Firmu založil v roce 1821 Girolamo Luxardo ve městě Zadar v Chorvatsku, v té době součástí Rakousko-Uherska. Luxardo se se svou rodinou přestěhoval do Zadaru v roce 1817 jako konzulární zástupce Sardinského království. Jeho manželka (Maria Canevari) vyráběla likéry doma, specializovala se na „rosolio maraschino“, likér z Dalmácie, a Luxardo založil palírnu na výrobu Liquore Maraschino. Během osmi let existence byl Luxardo Maraschino uznán císařem za vynikající produkt. Girolamo Luxardo zemřel v roce 1865 ve věku 81 let a podnik převzal jeho syn Nicolò.

V roce 1839 byl Luxardo Maraschino spotřebován v zámořském New Orleans.

Staré sídlo Luxardo v Zadaru

V roce 1913 postavil nový lihovar Michaelangelo Luxardo, který byl ze třetí generace Luxardos. Palírna byla jedna z největších v Rakousko-Uhersku (snad největší palírna v Evropě najednou). Budova stojí dodnes.

Zadar byl okupován Italským královstvím na konci 1. světové války. Lihovar byl téměř úplně zničen spojeneckým bombardováním během druhé světové války. V roce 1944, na konci italské fašistické a nacistické německé okupace, bylo město osvobozeno jugoslávskými partyzány, poté se na konci války znovu připojilo k vlasti Jugoslávie. Téměř všichni italští občané a mezi nimi většina rodiny Luxardových byli nuceni uprchnout kvůli spolupráci s fašistickým okupačním režimem a někteří z nich byli souzeni a popraveni, jako Nicolò Luxardo, jeho manželka Bianca Ronzoni a jeho mladší bratr Pietro. Podnik byl dočasně obnoven v Benátkách Giorgio Luxardem, který údajně uprchl se stromkem třešně marasca a ukradl originální recept na Maraschino, předtím, než se Giorgio přestěhoval do Torreglia, poblíž Padovy, v regionu Veneto v Itálii, kde postavil nový lihovar a pokračoval v činnosti rodiny a firmy. Šestá generace rodiny je stále aktivní v provozech společnosti, včetně: Piero Luxardo, Franco Luxardo, Guido Luxardo, Matteo Luxardo, Filippo Luxardo a Giorgio Luxardo.