Maison Ferrand

Webová stránka značky: Maison Ferrand

Jedním z předních světových butikových výrobců kvalitních lihovin a architektem hnutí historických lihovin. Společnost byla založena Alexandrem Gabrielem v roce 1989 s posláním zachovat prastaré, řemeslné výrobní metody, které zachycují skutečné vyjádření ducha, a odhodláním znovu navštívit klasiku a zároveň prosazovat inovace.

Dobrodružství začalo s koňakem Ferrand, 100% koňakem Grande Champagne s kořeny v regionu sahajícími přes čtyři století a deset generací. V roce 1996 vytvořil Alexandre Citadelle Gin, Gin de France, v čele hnutí za francouzské giny. Kvůli přísným předpisům uloženým Cognac’s appellation d’origine controlee (AOC) byl Alexandre Gabriel povinen přestat používat své destilační přístroje s koňakem na sedm měsíců v roce. Po dlouhých pěti letech vyjednávání získal oprávnění AOC destilovat gin během období, kdy byly destilační přístroje obvykle nečinné, což tradičním měděným destilačním nádobám dalo nový život a účel.

Alexandre pak v roce 1999 představil Plantation Rum, odrážející jeho vášeň pro staré techniky výroby rumu a implementující charakteristický proces dvojitého zrání, který tyto lihoviny odlišuje. Po několika letech zrání v sudech po Bourbonu v tropech je Plantation Rum odeslán na lodích do Château de Bonbonnet ve Francii, kde probíhá druhý proces zrání v sudech z francouzského dubu Ferrand, které zvýrazňují rum jemnými taninovými podtóny.

V březnu 2017 Maison Ferrand získal palírnu West Indies Rum Distillery na Barbadosu a jednu třetinu renomované, která vlastní palírny Clarendon, Long Pond a Inswood. Díky těmto výjimečným výrobním nástrojům naplnil Alexandre Gabriel svou vizi vytváření úžasných rumů prostřednictvím probíhajícího experimentálního procesu, který spojuje moderní techniky s původními metodami výroby jemných rumů.

Od roku 1989, obklopený nadšeným týmem, se Alexandre věnuje poslání vytvářet skvělé duchy, které vyjadřují snoubení vášně, terroir a plynutí času.

Maison Ferrand má kanceláře a výrobní prostory v Château de Bonbonnet z 18. století v Ars, v legendárním francouzském regionu Cognac. Marketingové a finanční služby sídlí v Paříži. Spotřebitelé po celém světě oceňují kvalitní značky lihovin společnosti, které jsou distribuovány ve více než 89 zemích v některých z nejprestižnějších světových prodejen.

Žádné produkty značky Maison Ferrand nebyly nalezeny...