Cointreau

Webová stránka značky: Cointreau

Od svého založení v roce 1849 ztělesňuje průkopnického ducha a pečlivou řemeslnou zručnost svého zakladatele. Původní receptura, rituály a závazek ke kvalitě se předávaly generacemi rodu Cointreau a přeměnily rodinné jméno na mezinárodní značku.

Výroba. Palírna Cointreau byla založena v roce 1849 cukrářem Adolphem Cointreauem a jeho bratrem Edouardem-Jeanem Cointreauem. Jejich prvním úspěchem byl třešňový likér Guignolet, ale úspěch zaznamenali i smícháním sladkých a hořkých pomerančových slupek a čistého alkoholu z cukrové řepy.

Historie Cointreau začala v roce 1849, kdy bratři Edouard-Jean a Adolphe Cointreau, zkušení cukráři, začali ve své palírně ve francouzském Angers vyrábět likéry z místního ovoce. V roce 1875 Edouard, syn Edouard-Jean, vytvořil výraznou čtvercovou láhev, do které se vešel jejich charakteristický likér – pomerančový likér nesrovnatelné dokonalosti.

Se zlepšením v železniční a lodní dopravě, na přelomu 20. století, začal být Cointreau žádán po celém světě, přičemž dlouhodobý slogan společnosti: la marque mondial („celosvětová značka“) byl vytvořen v roce 1923.

Od té doby se spojení Cointreau s vysokým uměním a módou v Evropě a použití v nesčetných klasických koktejlech stalo nepostradatelným produktem v repertoáru každého seriózního podniku.

Cointreau byl při svém vzniku tak jedinečný, že doslova vytvořil novou kategorii likérů označovanou jako ‚triple sec‘. V překladu „triple dry“ je to odrůda pomerančového likéru, který má ve skutečnosti tendenci ke sladké chuti přidáním cukru.

Edouard-Jean vytvořil triple sec, ale nemohl autorsky chránit jméno podle francouzského práva, protože šlo o generická slova. Brzy mnoho dalších zkopírovalo název a produkt, a tak bratři Cointreauové, aby odlišili svůj jedinečný kvalitní likér, přešli z používání ‚triple sec‘ na ‚Cointreau‘.

Cointreau se vyrábí ze sladkých i hořkých pomerančových slupek pocházejících ze čtyř koutů světa; od Ameriky po Asii, od západní Afriky po Středomoří. Nejprve se slupky vysuší a spojí s alkoholem, cukrem a vodou. Výsledný macerát se poté před varem znovu destiluje v unikátních měděných destilačních přístrojích na 40 %.

Cena

479863
1479863
2 položek celkem
Cointreau pomerančový likér 40% 0,7l
Novinka
396 Kč bez DPH
479 Kč

Cointreau je prémiový francouzský likér pomerančové chuti. Jeho jméno je sice...

NC-4128
Cointreau pomerančový likér 40% 1l
713 Kč bez DPH
863 Kč

Cointreau je prémiový francouzský likér pomerančové chuti. Jeho jméno je sice...

NC-4178

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem