Hruškovica z dubového sudu Žufánek 0,5l 40%

Kód: 301671
679 Kč 561 Kč bez DPH 136 Kč / 100 ml
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
22.4.2024
Položka byla vyprodána…

6 kg těch nejkvalitnějších Williams hrušek v jedné láhvi, které v moravských ovocných sadech rodina Žufáků najde. Vybrané hrušky projdou speciálním stylem kvašení, díky kterému se do hruškovice dostanou všechny kvalitní vůně a chutě. Poté se v této rodinné palírně hruškovice vypálí a výsledný destilát se nechá ještě nějakou dobu uležet "dozrát". Tahle úžasně jemná Hruškovice se oproti té klasické od Žufánků dává navíc do dubových sudů, které jí dají nejen krásnou zlatavou barvu, ale hlavně se zakulatí a uhladí výslednou chuť. Jemnější po přivonění, zároveň plnější a dřevitá po ochutnání. 


Tak vzniká ta pravá Hruškovica, bez chemie stejně tak, jako by byla domácí.

Objem: 0,5l

Obsah: 40% obj. alk.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na Martinovi, kterého osobně známe a celé rodině Žufánků obdivujeme to, že vyrábějí jen pálenky, které jim samotným chutnají. A většinou se v jejich případě povede, že to chutná i všem ostatním.

Základem, nejen pro tuto Hruškovici, jsou ty nejlepší možné suroviny. Právě proto si i Žufánci dlouhá léta vybírají ty nejlepší moravské hrušky odrůdy Williams.

Dlouhý výrobní proces zaručuje čirý destilát bez dochucovadel a jiné chemie. Prostě vše, jako při domácí výrobě.

Na jedinou láhev Hruškovice spotřebují Žufánci cca šest kilo hrušek. Pro co nejlepší výsledek jsou používány jen ty nejkvalitnější moravské odrůdy hrušek Willams. Tahle odrůda se skvěle hodí a navíc má krásně máslovou chuť.

Žufánci k vypálení používají dvě destilační kolony, které jim dodala renomovaná firma destilačních kotlů, značka Arnold Holstein.
Tyto kotlíky jsou dělané tak, aby dokázaly uchovat co nejvíce aromatických látek destilované suroviny.

Skoro hotová Hruškovica se ale musí ještě nechat chvíli uležet, aby se se všechny chutě spojily a pálenka se takzvaně „snoubila“. Ovšem pozor, to není vše, pak si ještě tahle hruškovice musí pořádně odpočinout v dubových sudech, které jí propůjčí krásně nazlátlou barvu a získá díky nim i jemnou vůni a hlavně plnou chuť. V chuti i vůni však stále zůstávají máslové hrušky. Jen je harmonicky doplňují jemné dřevěné tóny, s tóny karamelu a vanilky. Výsledek je krásně zakulacený a bohatý.

V této hruškovici nenajdete ani kapku umělých přísad a éček. Prostě žádná chemie, jen skvělé hrušky odrůdy Williams z Moravy, kvalitní destilace a zrání v dubových sudech. To Hruškovica z dubového sudu od Žufánka. Jak říká Martin, tahle pálenka chutnala i jeho tátovi, kterým má s pitím ovocných destilátů 50 leté zkušenosti, a tak je v rodině braný za zákonodárce kvality. To prostě musíte ochutnat!

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkohol
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.045 kg
Objem: 0,5l
Objem: 0,5l
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: